Zdravá výživa. Móda či rozumný výber?

V poslednej dobe veľa osôb uvažuje o zmene zdravovacích návykov, výberu zdravšieho stravovania ako aj fyzickej aktivity.

Je to len móda alebo rozumný výber a začiatok novej cesty, tzv. zdravá výživa?

Pomocou televíznych programov, diét používaných známymi osobnosťami a všeobecne prevládajúcich trendov chce veľa osôb zmeniť niečo vo svojom živote a začína zmenou stravovacích návykov.
Je to správne?

Aby sme zabránili obezite a nadváhe (ktorá nám hrozí čím ďalej, tým viac) odborníci odkazujú, že zdravá výživa a fyzická aktivita sú najlepšie spôsoby na zachovanie dobrého zdravia počas mnohých rokov.

Podľa WHO (Svetová zdravotnícka organizácia) 60% Slovákov trpí nadváhou a viac ako 25% z nich je obéznych. Toto je pre Slovákov neklamný znak na výber fyzickej aktivity a zmenu diéty.
Nemáme problém schudnúť, čo dokazujú prípady množstva ľudí, ktorým sa podarilo stratiť 10, 20 či dokonca 30 a viac kilogramov.

Výber zdravej výživy a fyzickej aktivity sa zdá byť najlepším riešením.

Už hipokrates povedal: “potrava nech je tvojim liekom”. Toto má byť základ modernej medicíny, vrátane diéty a presného opisu aká má byť pre človeka strava.

Veľa chorôb, aj moderné civilizačné choroby, pochádzajú zo zlého spôsobu stravovania. Nesprávna výživa vedie k narušeniu životne dôležitých systémov v tele človeka.
Preto, ak o seba nezačneme dbať, zoznam ochorení sa zvýši, čím budeme nútený liečiť sa farmaceuticky, čo má tiež svoj vplyv na zdravie. A potom sa bludný kruh uzatvára.

Na trhu v súčasnosti existuje veľa produktov, ktoré sa tešia obľube a stali sa trvalými medzi tými, ktoré sú považované za hodnotné a ktoré majú podporiť našu zdravú výživu. Jedným z nich sú semienka chia.

Semienka chia sú semienka šalvie hispánskej, klasifikované do rovnakej skupiny ako mäta a medovka. V dávnych dobách boli dôležitou súčasťou výživy Astékov a Májov.

Ak hľadáte spôsob na využitie semienok chia, vyskúšajte recept na polievku so semienkami chia, ktorá je ideálny spôsob Vašej zdravej výživy.

Zelená polievka z brokolice a hrášku, so semienkami chia a mandľami

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *