Med, škorica a ich liečivé účinky

med-škorica-liecive-ucinky-medu-med-liek-konzumaciaJe zistené, že zmes medu a škorice lieči väčšinu ochorení. Med sa vyrába vo väčšine zemí sveta. Dnešní vedci ho doporučujú ako veľmi účinný liek na všetky druhy ochorení.

Med môže byť užívaný bez akýchkoľvek vedľajších účinkov na všetky druhy ochorení.Vedci zistili, že aj keď je med sladký, ak sa berie v správnych dávkach ako liek, nemôže ublížiť ani diabetickým pacientom.

Týždenník World News,vychádzajúci v Kanade, vo svojom vydaní dňa 17 januára uverejnil nasledujúci zoznam ochorení, ktoré môžu byť liečené medom a škoricou ako výsledok štúdií západných vedcov.

Ochorenia srdca
Zmiešajte med a mletú škoricu a natrite na chlieb namiesto džemu alebo marmelády. Jedzte pravidelne na raňajky. Znižuje to hladinu cholesterolu v krvi a v cievach a chráni pacientov pred infarktom. Tí, ktorí už infarkt prekonali a budú toto jesť denne, budú sa držať míle daleko od dalšieho infarktu.

Pravidelné raňajky tohoto druhu uľavujú pri zadýchavaní a posilňujú tep srdca. V Amerike a Kanade rôzne domy s ošetrovateľskou starostlivosťou liečia takto svojich pacientov, ktorí sú vo veku, kedy cievy a žily strácajú svoju pružnosť a môžu sa upchávať. Med a škorica vracajú cievam a žilám ich pružnosť.

Artritída
Pacienti s artritídou môžu denne, ráno a večer, jednu šálku teplej vody s 2 lyžicami medu a 1 malou lyžičkou škorice. Ak to berú pravidelne, môže sa vyliečiť dokonce aj chronická artritída.

Podľa výsledkov prieskumu robeného na universite v Copenhavenu bolo zistené, že z 200 pacientov liečených 1 lyžicou medu a lyžičkami škorice pred raňajkami, 73 nemocných bolo úplne zbavených bolesti a do mesiaca chorí, ktorí sa nemohli pohybovať, začali chodiť bez bolestí.

Infekcie močového mechúra
Rozpustite 2 lyžice medu a 1 lyžičku škorice v pohári vlažnej vody a vypite. Tým sa odstránia infekcie mechúra a močových ciest.

Bolesti zubov
Zmiešajte 1 lyžicu škorice a 5 lyžíc medu. Aplikujte 3x na boľavý zub a bolesť prestane.

Cholesterol
2 lyžice medu a 3 čajové lyžičky škorice zmiešané s 2dcl teplej vody, ktoré podávali pacientom s vysokou hladinou cholesterolu dokázali znížiť hladinu cholesterolu o 10% do 2 hodin.
Ak sa podáva 3x denne je vyliečený aj pacient s chronicky vysokou hladinou cholesterolu. Podľa informácií zmieneného časopisu aj samotný pravý med, ak užívaný denne, zabraňuje zvyšovaniu cholesterolu.

Nachladnutie
Tí, ktorí trpia na časté nachladnutie, by mali užívať 3x denne 1 lyžicu vlažného medu so ¼ lyžičkou škorice po dobu 3 dní. Tým sa vylieči nachladnutie, chronický kašeľ a prečistia sa priedušky.

Problémy so žalúdkom
Med so škoricou úspešne lieči bolesti žalúdku a chráni žalúdok od vzniku žalúdočných vredov.

Plynatost
Podľa štúdií prevádzaných v Indii a Japonsku med a škorica zabraňujú tvoreniu nadbytočných plynov pri trávení.

Posilnenie  imunitného systému
Každodenné užívanie medu a škorice posilňuje imunitný systém a chráni telo pred vírrusmi a baktériami a bráni útokom vírusových infekcií. Vedci zistili, že med obsahuje obrovské množstvo železa a vitamínov. Pravidelné užívanie medu posilňuje biele krvinky v ich boji s vírusmi a baktériami.

Ťažký žalúdok
1 lyžička škorice a 2 lyžice medu pred jedlom zabraňujú zvýšeniu kyslosti žalúdku aj u najťažších jedál.

Chrípka
Vedci v Španielsku zistili, že med obsahuje prírodné látky, ktoré zabíjajú kmene chrípky a chránia pred ňou pacientov.

Dlhovekosť
Čaj vyrobený z medu a škorice používaný pravidelne, zabraňuje problémom dlhého veku.Vezmite 4 lyžice medu, 1 lyžicu škorice a uvarte s 3-mi šálkami vody ako čaj.
Pite ¼ šálky 3x denne. To udržuje kožu čerstvú a hebkú až do vysokého veku. Dĺžka života stále vzrastá a aj 100 roční ľudia môžu byť svieží ako v 20-tich rokoch.

Pupence
3 lyžice medu a 1 lyžička škorice sa zmieša na pastu. Tá sa aplikuje na pupence pred spaním a ráno sa umyje teplou vodou. Keď to robíte denne pupence do týždňa zmiznú aj s korienkami.

Kožné infekcie
Aplikácia medu a škorice na postihnuté miesta lieči ekzémy aj pásový opar a všetky typy kožných infekcií.

Chudnutie
Každý deň ráno, 1/2 hodiny pred raňajkami na lačný žalúdok a večer pred spaním vypite šálku medu so škoricou. Pravidelné užívanie zníži váhu aj u mimoriadne obéznych osôb. Pravidelné užívanie zabraňuje usadzovaniu tuku aj pri požívaní mimoriadne tučných jedál.

Rakovina
Nedávne výskumy prevádzané v Japonsku a Austrálii preukázali, že aj pokročilá rakovina kostí, žalúdku a čriev môže byť s úspechom liečená. Pacienti trpiaci týmito druhmi rakoviny by mali užívať lyžicu medu a lyžicu škorice mesiac 3x denne.

Chronická  únava
Nedávne štúdie ukazujú, že cukor obsiahnutý v mede najviac pomáha pri regenerácii telesných síl. Pacienti-seniori užívajúci med a škoricu v pomere 1:1 sú čulejší a ohybnejší.
Dr.Milton, ktorý tieto výskumy robil hovorí, že 1lyžica medu a malá lyžička škorice zmiešané s vodou a brané niekoľkokrát denne a hlavne okolo 3 hodiny odpoludnia, kedy začína klesať telesná vitalita obnoví do týždňa vitalitu tela.

Zápach z úst
Ľudia v Južnej Afrike už oddávna prvé čo ráno urobia je to, že kloktajú 1 lyžicu medu a lyžicu škorice zmiešané s teplou vodou. Ich dych tak zostáva svieži po celý deň.

Čo povedať záverom?
Pamätáte, keď sme boli deti? Krajec chleba natretý čerstvým maslom a posypaný škoricou patril medzi obľúbené pochúťky. Asi na tom niečo je!

Med by ublížiť nemal, škorica pravdepodobne tiež nie. Stálo by za to, vyskúšať to?

(obrázok od fajnoty.sk)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *